O nas

Istniejemy na rynku od ponad pięćdziesięciu lat. Tworzymy i wciąż ulepszamy produkty zapewniające niezwykłą domową atmosferę oraz radość z prowadzenia domu i gotowania pysznych potraw. Naszym celem jest ułatwianie codziennych czynności, by dom nie kojarzył się z ciągłymi porządkami, lecz z rodziną, wygodą i odpoczynkiem. Dajemy komfort i przesyłamy pozytywne emocje. Dlatego jesteśmy jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku artykułów gospodarstwa domowego.

1884

7 marca 1884 r. Francja - Eugene Poubelle wprowadza prawo regulujące składowanie odpadów przez zarządców budynków. Śmieci wrzucano do metalowych pojemników o pojemności do 120 litrów. Prawo to zakładało segregację odpadów.

1950

Kanada - wynalazca Harry Wasylyk po serii eksperymentów z polietylenem przedstawia światu pierwszy worek na śmieci, który zyskuje nazwę Green Garbage Bag ze względu na swoją zieloną barwę. 

1965

Enfield w Wielkiej Brytanii - powstaje firma Poly-Lina specjalizująca się w artykułach gospodarstwa domowego.

1977

Niemcy - zostaje założona firma Paclan (skrót od Packugen-Landau, gdzie Landau to nazwisko założyciela). Powstaje zakład produkcyjny. 

1988

Telford (UK) - Poly-Lina otwiera nową fabrykę. Telford na długie lata stanie się główną siedzibą firmy. 

1993

Paclan rozpoczyna produkcję w Polsce wprowadzając się do Kątów Wrocławskich. Firma wchodzi również na rynek rosyjski i francuski. 

1998

Paclan łączy się z brytyjską firmą Poly-Lina, tworząc CeDo Household Products. Zaczyna się ekspansja na całą Europę oraz rynki azjatyckie.  Na zdjęciu obok Paclan podczas pierwszych targów.

2000

Zostaje kupiona fabryka w Geleen (recykling PE i PET). Paclan wkracza też w świat rysunku dzięki wybitnemu polskiemu artyście Edwardowi Lutczynowi. 

2001

CeDo otwiera nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych w Kątach Wrocławskich. W nowe tysiąclecie firma wchodzi ze zmienionym logo oraz szatą graficzną produktów. 

2011

CeDo otwiera nową fabrykę w Wietnamie. To już czwarta fabryka firmy na świecie. 

2012

Rusza cykl warsztatów "Gotuj z Paclanem" oraz pojawia się pierwszy kalendarz "Polka w kuchni". Logotyp Paclana zyskuje nowy wygląd, który funkcjonuje aż do dziś. 

Paclan w liczbach

Dzisiaj

100% udziałów w holdingu CeDo posiada Straco Investments.

ponad 50

 lat istnienia

Od ponad 50 lat troszczymy się o wyposażenie domów, porządek w łazienkach i salonach oraz o idealne potrawy, które powstają w kuchniach!

ponad 20

lat na polskim rynku

Już ponad 20 lat jesteśmy obecni na polskim rynku, dostarczając Wam nasze produkty i wciąż udoskonalając naszą ofertę, by zadbać o każdy dom!

2000

produktów w grupie CeDo

W grupie posiadamy już ok. 2000 produktów, które każdego dnia pomagają Wam w codziennych czynnościach ułatwiając zwykłe prace domowe.

4 fabryki

na świecie

Nasze 4 fabryki rozmieszczone po świecie pracują dzielnie każdego dnia, produkując dla Was to, co najlepsze dla każdego domu!

5

 oddziałów sprzedaży 

Jesteśmy zawsze blisko, kiedy nas potrzebujecie. W każdym z naszych 5 oddziałów sprzedaży nasi pracownicy dbają o Wasze zadowolenie!